Menü
Sepetiniz

Kapasitif Sensörler

Kapasitif sensörler, endüktif sensörlere benzer şekilde hedef malzeme ile fiziksel temas olmadan çalışır. Kapasitif sensörler, hem iletken, hem de iletken olmayan malzemelerin algılanabilmesini sağlar ancak en yaygın kullanım alanları, plastikler, sıvılar, tozlar ve tanecikli malzemeler gibi malzemelerin algılanmasıdır.


Kapasitif teknoloji kullanılan uygulamalarda, kapasitif yaklaşım anahtarlarının hassaslık düzeyi, hedef nesnenin malzeme özelliklerine bağlıdır. Metal, plastik veya sıvı nesnenin bu malzeme özellikleri, algılama aralığını ve dolayısıyla kapasitif sensörün çıkış algılama noktasını etkiler. Malzeme özelliklerinde bu çeşitliliğe olanak sağlamak için Pepperl+Fuchs, bu sensörlerin uygulamanıza uyarlanmasında daha fazla esnekliğe imkan tanıyan ayarlanabilir hassaslık işlevine sahip birçok model sunar.


Bu kapasitif sensör ürünleri, endüktif sensör kullanımının mümkün olmadığı uygulamalara yönelik alternatif bir teknoloji sunar.

CBB10-30GK60-E0  M30 Plastik Gövde, 10mm Algılama, NPN NO Çıkış, 2m Kablolu, Gömülebilir Montaj, Kapasitif Sensör
Teklif isteyiniz
Marka: Pepperl Fuchs Model: CBB10-30GK60-E0
General specificationsSwitching functionNormally open (NO)Output typeNPNRated operating distance10 mmInstallationflushOutput polarityDCAssured operating distance0 ... 8.1 mmOutput type3-wireNominal ratingsInstallation conditionsA0 mmB..
Fiyat Sorunuz
Vergiler Hariç:0,00TL
CBB10-30GK60-E2  M30 Plastik Gövde, 10mm Algılama, PNP NO Çıkış, 2m Kablolu, Gömülebilir Montaj, Kapasitif Sensör
Teklif isteyiniz
Marka: Pepperl Fuchs Model: CBB10-30GK60-E2
General specificationsSwitching functionNormally open (NO)Output typePNPRated operating distance10 mmInstallationflushOutput polarityDCAssured operating distance0 ... 8.1 mmOutput type3-wireNominal ratingsInstall