Menü
Sepetiniz

Sitemizde Bazı Ürünlerde İSKONTO Hesaplama Hatası Bulunmaktadır. Özel Fiyatlar İçin Arayarak Teklif İsteyiniz 0262 641 51 32 Whatsapp

Işık Kesiti Sensörleri

Kanıtlanmış ışık bölümü yöntemine dayanan SmartRunner teknolojisi, üçgenleme prensibini kullanarak yükseklik profillerini hassas bir şekilde algılamak için bir lazer çizgisi ve bir kamera kullanır. Işık bölümü yönteminin tipik görüntü sensörlerine göre avantajları, özellikle zorlu ortam koşullarında belirgindir. Metal üzeri metal ve tek renkli plastikler gibi düşük kontrastlı nesnelerde bile harici aydınlatma gerekmez. Farklı yüzeyler, farklı renkler ve yabancı ışık bile ölçüm sonucunu etkilemez.

SmartRunner teknolojisi aşağıdaki yenilikçi özellikleri sunar:

  • Işık bölümü yöntemi ile 2 boyutlu görsel denetim sensörünün benzersiz kombinasyonu, 2 boyutlu görüntü yakalamaya da olanak tanır
  • Entegre, uygulamaya özel değerlendirme, teknolojinin kullanımını kolaylaştırır
  • Karmaşık ölçüm verileri bir RS-485 arabirimi aracılığıyla dijital anahtarlama sinyallerine dönüştürülür ve tüm yaygın alan veri yolları ağ geçitleri aracılığıyla bağlanarak entegrasyonu hızlı hale getirir
  • Öğretme ve Veri Matrisi kontrol kodları, değiştirmeyi basitleştirir ve yedeklilik sunar
  • Döner bağlantı ekipmanları ile kurulumunu kolaylaştırır
  • 1. sınıf lazer ışığı göz yaralanmasını önler 


    Katalog: SmartRunner Teknolojili Işık Kesiti Sensörleri

    Katalog: Üretim Tesislerinde Kesintisiz Malzeme Besleme

   Katalog: Hazır Yemek Üretiminde Güvenilirliğin Sağlanması


·  Kaporta İmalatında Otomatik Parça Muayenesi

 

Otomotiv endüstrisinde, araba gövdeleri prefabrike levhalar kullanılarak kaynaklanmaktadır. Bir levha eksik veya hatalı ise, arıza tespit edilmeli ve hatalı levha üretimden çıkarılmalıdır. SmartRunner Matcher, profil karşılaştırmasını kullanarak nesneleri algılamak ve bileşenlerin tamamlandığını onaylamak için hafif kesit teknolojisini kullanır.


·  Bağlantı Elemanlarının Güvenilirlik Tespiti

 

Araç şasi montajında, bileşenler cıvata, vida ve klips gibi tutturucular kullanılarak birbirine bağlanır. SmartRunner Matcher, bu parçaların mevcut olup olmadığını ve doğru yerde olup olmadığını algılar ve bir bağlantı elemanı eksikse kontrol sistemine bir sinyal gönderir.


·  Otomatik Titreşim Sönümleyici Algılama

 

Araç çalışması sırasında gürültüyü azaltmak için bir araç şasisinin farklı parçalarına silikon titreşim sönümleyicileri veya "yapışkanlar" yapıştırılmıştır. Sönümleyicilerin doğru konumda olmasını sağlamak için, SmartRunner Eşleştiriciye her "yapışkanın" yükseklik profili öğretilir ve mevcut yükseklik profili bir referans profiliyle karşılaştırılır.


·  Güvenilir Kızak Civatası Konumu Algılama

 

Otomobil üretiminde, işlenmekte olan otomobil gövdesi, kızaklar üzerinde çeşitli işleme istasyonlarına taşınır. Kızak cıvataları gövdeyi kızağa sabitler ve gövdede ki deliklere itilir. Bu işlemin güvenli olduğundan emin olmak için SmartRunner, kızak cıvatalarının konumlarını önceden doğrular.


·   Üretim Tesisterinde Kesintisiz Malzeme Besleme

 

Robotik sistemler ve işleme sistemleri genellikle iş parçalarını veya hammaddeleri üretim ve işleme sistemlerine beslemek için kullanılır. Bir robot besleme elemanlarını almadan önce, iş parçası taşıyıcısının varlığı (varlık izleme) ve malzemenin konumu (konum izleme) kontrol edilmelidir. SmartRunner Matcher, her iki algılama görevini de tek bir adımda gerçekleştirir.


·   Hazır Yemek Üretiminde Güvenilirliğin Sağlanması

 

Birkaç küçük bölmeye ayrılmış plastik tepsiler, genellikle gıda endüstrisinde hazır yemeklerin üretiminde kullanılır. Yemek bileşenlerinin doğru bölmelere eklendiğinden emin olmak için tek renkli, beyaz tepsilerin hizalanması kontrol edilmelidir. SmartRunner Matcher, bu zorlu ortam koşullarında bile net algılama sonuçları sunar.